Haftalık Shounen Jump Sayı 06-07 2024

Saitama

Kıdemli Üye
1 Haz 2022
335
2,859
16457704570609771587-4bec1476b4a5f71ddfff6da8e256c9e5

Weekly Shōnen Jump (Japonca: 週刊少年ジャンプ Shūkan Shōnen Janpu), Shueisha tarafından yayınlanan bir Japon haftalık shōnen manga dergisidir.

Link:

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,059
6,228
'' Fumetti ''lerle İtalyanca'ya , '' Bande desinee ''lerle Fransızca'ya özenirken , '' keşke Japonca bilseydim '' diyeceğim günlerin geleceğini tahmin edemezdim !! Sunduğunuz derginin kapağına , netten indirebilme imkanlarını araştırma zamanlarımdan aşinayım . Dergiyi fotoğraflarda gördüğüm zaman , kalın olarak çok sayfalı olduğunu tahmin etmiştim ama , haftalık bir derginin 500 sayfayı aşkın olarak yayınlamak , sanırım Japon halkının ne kadar okumaya düşkün olduğunu kanıtlıyor. Sayfalara bakarken , dergi yapısını görmemin yanısıra , One Piece başta olmak üzere mangaların son olarak yayınlanan örneklerini , hatta aynı sektörde yer alan ürünlere ait yayınlanan reklamları , renkli sayfalara nasıl yer verildiğini vs. görme imkanı buldum , paylaşımınız sayesinde . Bu arada , sonlara doğru yer alan bir manganın çizimlerinde , bariz '' Berserk '' mangası etkisi gördüm. Çok teşekkür ediyorum , bu örneği arşivleyeceğim Sn. @Saitama

Saitama

Kıdemli Üye
1 Haz 2022
335
2,859
'' Fumetti ''lerle İtalyanca'ya , '' Bande desinee ''lerle Fransızca'ya özenirken , '' keşke Japonca bilseydim '' diyeceğim günlerin geleceğini tahmin edemezdim !! Sunduğunuz derginin kapağına , netten indirebilme imkanlarını araştırma zamanlarımdan aşinayım . Dergiyi fotoğraflarda gördüğüm zaman , kalın olarak çok sayfalı olduğunu tahmin etmiştim ama , haftalık bir derginin 500 sayfayı aşkın olarak yayınlamak , sanırım Japon halkının ne kadar okumaya düşkün olduğunu kanıtlıyor. Sayfalara bakarken , dergi yapısını görmemin yanısıra , One Piece başta olmak üzere mangaların son olarak yayınlanan örneklerini , hatta aynı sektörde yer alan ürünlere ait yayınlanan reklamları , renkli sayfalara nasıl yer verildiğini vs. görme imkanı buldum , paylaşımınız sayesinde . Bu arada , sonlara doğru yer alan bir manganın çizimlerinde , bariz '' Berserk '' mangası etkisi gördüm. Çok teşekkür ediyorum , bu örneği arşivleyeceğim Sn. @Saitama
Her hafta en az bu kadar sayfa çıkar bu derginin sonunda ise okuyucuya anket verilir ( dergisi çıkmayan ) bu 10 dergi arasında en şanslı 3 ü ilk ciltlerini yayınlar ve bunların 5 ciltlik incelenme oranı vardır o 5 ciltte büyük kitle yakalar deli gibi kazanırsın ya da hakkın elenip başka bir mangakaya verilir. Eğer dergi içinde sizin seriniz 1 ay boyunca beğenilmezse kaldırılma hakkı doğuyor size ve dergi sizinle bu yüzden aylık anlaşıyor. Lakin hala işsiz kalmazsınız bir mangakanın çizimine yardım ederek Aylık 35 bin tl yerine sadece Asgari kadar oran alırsın. Zorbalanan mangakalara güvenlik desteği dahi veriliyor. Bununla ilgili shounen jump bir manga yayınladı Bakuman diye manga sürecini anlatıyor izlemeni öneririm istenirse mangasını yayınlarım.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,059
6,228
Bu yazdıklarınız da diğer yazdıklarınız gibi , hiç şüpheniz olmasın arşivime geçti. Benim artık detaycı yapımı tanımışsınızdır Sn @Saitama . Dolayısıyla , verdiğiniz bilgiler kadar , bu bilgilerle ilgili vereceğiniz örnekler de bir o kadar değerli benim için. Zira , bir konuya girdiğim zaman , detaylarına ulaşmamak beni rahatsız ediyor. Ama , sadece ben değil , diyardaki başka dostların da paylaştığınız bilgi ve örneklerden yararlandığını düşünüyorum. Çabalarınız için ne kadar teşekkür etsem yetersizdir bana göre . Teşekkürler @Saitama . Konuyla ilgili paylaşımlarınızı her zaman beklerim.