Güle Güle Erkin Baba. Işıklar içinde uyu...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,994
83,700
Kasımpaşa
Beyoğlu'nda yaşıyorum malumunuz, bu vesile ile çoğu ünlü ile yollarımız zaman zaman kesişiyor..
Erkin baba ile de sık sık karşılaşmışlığımız vardır, özellikle müzik aletlerinin satıldığı Tünel'de.
Uzun yıllar oöncesiydi bu karşılaşmalar, bildiğiniz gibi sonra Kanada'ya yerleşti Erkin baba...
O yıllarda sürekli kızı ile birlikte rastlardım ona, hafif bir baş selamı ile tebessüm edip yolumuza devam ederdik.
Müziğinden çok o yıllarda eğitim sistemimizi reddedip kızını Milli eğitim okullarına yollamadığı ve eğitimini bizzat kendisinin üstlendiği yönünde basında haberer çıkardı ki bu da benim daha çok ilgimi çekerdi.
Tabi ki yaşamımıza her yönüyle giren slogan şarkılarını da unutmamak gerek.
Ölümsüzler kervanına katılanlardan oldu, huzur içerisinde uyusun.
Mekanı cennet olsun.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,134
20,715
Büyük rock sanatçısını kaybettik. Bana göre ilk sırada. Besteler farklı. dans var, neşe var, coşku var, his, duygu, anlatılamaz. Işıklar içinde uyu büyük müzisyen...

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,963
ordu-turkey
Çok farklı bir müzik anlayışı vardı. Kanada'ya malum zihniyete boyun eğmemek için gitti. Sanatçı gibi sanatçılar bir bir gidiyor tıpkı Yaşar Kemal'in dediği gibi "o iyi insanlar atlarına binip" bizleri bu rezil dünya da bırakıyorlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,596
34,987
İstanbul
Kalbimizin derinliklerine işleyen efsane şarkılarıyla hem ulusumuzun takdir ve sevgisini kazanan, hem de kültürümüze unutulmaz bir değer mirası bırakan usta sanatçımız Erkin Koray'a Allah'tan rahmet, sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyorum.