Brad Barron-1 / Sergio Bonelli / “Türkçe”

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
752
1,589
Gotham
Nasıl daha yeni okurum şaşıyorum. Çok teşekkürler üstad Dylan Dog , Dampyr ve Mister No bir arada sanki. Harikaydı keşke devamı gelse :)

kapalikutu

Yeni Üye
14 Eyl 2016
28
67
Bu serinin Türkçe çalışmasının devamı geldi mi? Eğer devam edilmediyse Türkçe'ye kazandırmak için bizim yayınevleri tarafından basılmamış yeni seriler arıyorum ve Brad Barron neden olmasın?

savok

Admin
30 Eki 2009
19,995
83,717
Kasımpaşa
Bu serinin Türkçe çalışmasının devamı geldi mi? Eğer devam edilmediyse Türkçe'ye kazandırmak için bizim yayınevleri tarafından basılmamış yeni seriler arıyorum ve Brad Barron neden olmasın?

Vaay sevgili kapalikutu, sen ne kapalı bi kutuymuşsun böyle!...
Şaka bir yana nasıl sevinirim böyle bir şey yapsan, onlarca farklı çizgi roman var bonelli sayfasına girersen görürsün...
Kişisel olarak da Saguaro'nun tamamlanmasıbıo isterim...
15 sayısı 5 cilt olarak yayınlandı, sanırım toplamda 35 sayı...

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,054
6,149
Çizgi diyarımızın benzersiz olan Türkçe çizgi romanlar arşivinin bir örneği ile daha karşılaştım bugün !! Zira , bir süredir çalıştığım ünlü İtalyan senaryo yazarı Alfredo Castelli , Martin Mystere maceralarının ilk çıkış yıllarında '' yenilikçi ve modern '' sayılabileceğini , özellikle Türkiye'de çok seveni olduğunu , ama artık bu şekilde tanımlanamayacağını , çünkü benzeri çok yayının dünyada olduğunu belirttikten sonra Bred Barron'u işaret etmiş . Castelli'ye göre , sanatçı Tito Faraci çok doğru bir mantık yürüterek , günümüz film efektlerinden yararlanıp yarattığı Bred Barron'u modern anlamda sayabileceği çizgi roman olarak tanımlıyor. ( Ne yazık ki , bu çizgi romanın yayın ömrü fazla uzun olmadı . ) Merak ettiğim Bred Barron'un İtalyanca edisyonuna net ortamından ulaştım , ama Türkçe olarak diyarımızda olduğunu görünce , bu teşekkür mesajını yazmaya karar verdim. Oldukça gecikmiş olsa da , @denizkara arkadaşa teşekkür ediyorum.

Son düzenleme: