Beyond the Sea (Europe Comics 2024) (English | CBR | 236 pages | 70.19 MB)

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
2,839
28,037

Denizin Ötesinde (Avrupa Çizgi Romanı 2024)
İngilizce | CBR | 236 sayfa | 70,19MB

Chicago, 1938. 17 yaşındaki İtalyan göçmen Jules Tivoli'nin hayatı, yerel mafyanın daha yaşlı, karizmatik ve çileden çıkarıcı üyesi Adam Czar'la yolları kesişince alt üst olur.

Jules ondan etkilenir ve genç adamın cesaretinden etkilenen Adam, onu kanatları altına almaya karar verir. Başlangıçta kendini geri planda tutan Jules, mafyanın önemli bir üyesi olmak için basamakları tırmanır.

Yavaş yavaş, Adam'ın genç sevgilisinin onun üzerindeki üstünlüğüne pek de karamsar baktığını fark etmeye başlar...

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
529
2,721
Çok teşekkür ediyorum sn @balkan
Mafia oluşumu hakkında pek çok çağrışım yapıyor bende
Ünlü Al Capone u ABD işlediği ve işlettiği adam öldürme ve yeraltı faaliyetlerinden içeri atamamıştı.
Hiç akıllara gelmeyecek tek bir yoldan ( vergi kaçakçılığından ) içeri atmıştı

sinan.dinler

Aktif Üye
21 Şub 2016
359
1,006
Çok teşekkür ediyorum sn @balkan
Mafia oluşumu hakkında pek çok çağrışım yapıyor bende
Ünlü Al Capone u ABD işlediği ve işlettiği adam öldürme ve yeraltı faaliyetlerinden içeri atamamıştı.
Hiç akıllara gelmeyecek tek bir yoldan ( vergi kaçakçılığından ) içeri atmıştı
Yaşantısıyla orantılı vergi vermediğinden hareketle vergi kaçakçılığı suçundan ceza almıştı. Kiralık katil bile olsan gelirini beyan edip vergisini vereceksin, sistemleri böyle.

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
529
2,721
Yaşantısıyla orantılı vergi vermediğinden hareketle vergi kaçakçılığı suçundan ceza almıştı. Kiralık katil bile olsan gelirini beyan edip vergisini vereceksin, sistemleri böyle.
Dahası da var, hem de inanılması zor üstelik

bir yurt dışı vergi dairesinin yetkilisinin duyurusunu okudum
Mali yıl sonunda mesleki aletlerinizi vergi iadesi başvurusunda gelirinizden düşebilme durumu hırsızlar için de geçerliymiş.
Polise veya emniyete haber vermeyeceklerinden bahsediyordu.
yani hırsızlık için kullandığınız örneğin maymuncuğu iş için gerekli harcamanız gibi gösterebiliyormuşsunuz, ve o yılki gelirinizden düşebiliyormuşsunuz

inanması zor değil mi?