Belle Epoque - Black Is Black (1977)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,607
35,135
İstanbul
50274353343_116af99882_o_d.png

İspanyol rock grubu Los Bravos'un 1966'da çıkardıkları ilk albümleriyle aynı adı taşıyan hit parçaları "Black is Black"i', bir de listelerde Top Ten'e girmeyi başarabilmış Fransız Belle Epoque grubundan dinleyelim. Paris merkezli, 3 Kadın vokalden oluşan Belle Epoque grubu; 1977-1979 arasında "Black Is Black" (1977), "Miss Broadway" (1977), "Bamalama"(1978), "Let Men Be"(1978), "Now"(1979), "Jump Down"(1979) gibi tipik 70'ler pop soundunu yansıtan eserleri seslendirmişlerdir. Keyifli seyirler.. www.youtube.com/watch?v=WB_QudclVOI...K3tuyVMSYzJVUdg56YatxsH2EUuy6pe8Mn75EpIdY1XKY

ramo78

Süper Üye
11 Eki 2017
535
1,298
Boney M. gurubuyla benzerlik var.
Ama şarkı da güzel hani. Elbiseler göz alıcı.
Ellerine sağlık üstadım.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,607
35,135
İstanbul
Boney M. gurubuyla benzerlik var.
Ama şarkı da güzel hani. Elbiseler göz alıcı.
Ellerine sağlık üstadım.
Bu dönemdeki hemen hemen tüm disco-pop grupları gerek sound ve gerekse kıyafet olarak üç aşağo beş yukarı birbirlerine benziyorlar. İleride bunlardan bazılarını da paylaşacağım zira 70'lerin de en az 80'ler kadar müzik-moda yönünden kendine öz karakterist yapısı var ve insan vieoları izledikçe "Keşke o zamanlar genç olsaydım!" demekten kendini alıkoyamıyor. Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim Sevgili Ramo78.

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,323
Sayenizde nostaljik anlar yaşıyoruz üstat Baltimora. Zamanında severek dinlediğimiz parçalardan biri daha, evet belki soundlar birbirine beziyor fakat hiç olmazsa dediğiniz gibi bir karaktere sahipler; şimdiki şarkılar beni hiç sarmıyor, iyi ki zamanında yaşamış ve bu şarkıları zamanında dinleyebilmişim. Size bu gruba benzeyen bir grup da ben tavsiye edeyim (Mutlaka biliyorsunuzdur ama olsun ben yine de bilmeyenler için tavsiye edeyim.) La Bionda ve şarkısı da 'Sandstorm' Umarım beğenirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,607
35,135
İstanbul
Sayenizde nostaljik anlar yaşıyoruz üstat Baltimora. Zamanında severek dinlediğimiz parçalardan biri daha, evet belki soundlar birbirine beziyor fakat hiç olmazsa dediğiniz gibi bir karaktere sahipler; şimdiki şarkılar beni hiç sarmıyor, iyi ki zamanında yaşamış ve bu şarkıları zamanında dinleyebilmişim. Size bu gruba benzeyen bir grup da ben tavsiye edeyim (Mutlaka biliyorsunuzdur ama olsun ben yine de bilmeyenler için tavsiye edeyim.) La Bionda ve şarkısı da 'Sandstorm' Umarım beğenirsiniz.
İlk olarak konuya kattığınız renk için teşekkür ederim Üstadım. Bahsettiğiniz şarkıyı sanırım radyoda duymuştum. Bu şarkı hakkında emin olduğum tek şey, tarz olarak Belle Epoque'ye oldukça benzemeleri... Ne de olsa aynı dönemin grupları ve bahsettiğiniz parça da 1978 yılına aitmiş. Bu arada 1972'de kurulan Sandstorm'un hala kariyerlerine devam etmeleri de sevindirici. 70'lerin müzik kültürü günümüzde böyle gruplar sayesinde canlılığını koruyor zira..
www.youtube.com/watch?v=tuzhq9Y9Scw