Başak Çocuk Sayı -138 ( Ağustos 1994 )

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,407
Benim taramasını gerçekleştirdiğim çok kıymetli Petranyus tarafından düzenlemesi yapılan Başak Çocuk Dergisi'nin nadide bir sayısı ile sizlerle birlikteyiz.
Umarım daha fazla birlikte oluruz.
Forumda olmak forumda kalmak gerçekten ben ve sevgili Petranyus için çok zorlaştı.
Bugün yine olağan buluşmalarımızdan birini gerçekleştirip genel / özel bir çok konu hakkında fikir teatisinde bulunduk.
Eski şarkılar dinledik.Demli bir çay ve zamlı malum dumanlı nesneden içtik.
Havalar soğudu , ancak dostluklar her zaman sıcaktı bizim için.
Nükhet DURU ve Ben Yine Sana Vurgunum şarkısını defalarca dinledik.Müptelası olduğumuz sözler , gurur verici beste ve eşsiz bir ses eşliğinde sohbeti koyulaştırdık.
Çizgi roman üzerinde derin teknik analizler ve temel analizler yaptık.Tesadüfen bulduğumuz ve ülkemizde Çizgi Roman Kültürü ile ilgili ilk kitaplardan birisi olduğunu düşündüğümüz Çizgi Roman ve Çocuk adlı Prof.Dr.Nilüfer TUNCER'in eşsiz kitabını değerlendirdik.Umut ve gururla her sayfasını tartıştık.Çocuk Vakfı Yayınlarından çıkan bu nadide eser gerçekten harika bir çalışma hocamıza gecikmeli bir teşekkürü borç bildik.
Çocuk Dergilerine gönül veren bütün dostlara selam ve sevgilerimle.

Tarama ve Düzenleme : Abolardis & Petranyus

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
3,021
8,513
Abolardis ve Petranyus üstadlarım, elinize yüreğinize sağlık, yediğiniz içtiğiniz ve dinlediğiniz şarkılar size güzel bir gün ve keyif geçirmesini dilerim. Paylaştığınız bu nadide eser bizlerin Çizgi Diyarı'na olsun. Çok çok teşekkürler. Sağlıklı günler dileklerimle.

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
48,188
Keşke bütün çocuk dergileri bu kalitede ve özende paylaşılsa. arşivlik
bu güzel çalışma için çok teşekkürler Sevgili Petranyus ve Abolardis.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,909
52,565
Kendi Koltuğunda
Nükhet DURU "Ben Yine Sana Vurgunum şarkısını" dinleyerek indiryorum ve yazıyorum, özlettiniz be.. Nerelerdeydiniz ? Çok teşekkür ediyoruz. Ayrılma buralardan insan arıyor dostlarını.. İyisinizdir umarım.