Avcı BAYTEKİN / 1951

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,065
6,277
Paul Norris ve "Baytekin" . Çizgi roman ya da bilim kurgu sevip de Flash Gordon sevmeyen var mıdır acaba ? Flash Gordon tarihçesine girmek değil amacım . Tarihçe yerine @ritvan hazinelerini okuyup arşivlemek !! Çok teşekkürler @ritvan. " Gözüne yaş , ayağına taş , yüreğine telaş değmesin " derler . Ama ben , genellikle değerli dostum @Calligrapher 'in kullandığı sözü yinelemek istiyorum . "Elleriniz dert görmesin ".

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,951
Paul Norris ve "Baytekin" . Çizgi roman ya da bilim kurgu sevip de Flash Gordon sevmeyen var mıdır acaba ? Flash Gordon tarihçesine girmek değil amacım . Tarihçe yerine @ritvan hazinelerini okuyup arşivlemek !! Çok teşekkürler @ritvan. " Gözüne yaş , ayağına taş , yüreğine telaş değmesin " derler . Ama ben , genellikle değerli dostum @Calligrapher 'in kullandığı sözü yinelemek istiyorum . "Elleriniz dert görmesin ".
Sanırım Baytekin isminin yarattığı bir karmaşa söz konusu. Avcı Baytekin Flash Gordon değil, Jungle Jim olsa gerek. Her iki kahraman da 7 Ocak 1934'te aynı anda yayınlanmaya başlamış. Yine Gordon gbi Jim'in de yaratıcısı Alex Raymond. Paul Norris çizimi sonradan devralanlar arasında...

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,065
6,277
Saptamanız çok doğru Sn. @abartman . Sn. @ritvan 'a teşekkür mesajımda , Baytekin ismi nedeniyle özellikle günümüzde daha çok Flash Gordon çağrışımının baskın olduğunu ifade etmeye çalışmıştım. Zaten , paylaşım bandındaki konu görüldüğü gibi Bilim Kurgu değil , tipik '' Jungle Jim '' konusu !!! Sanırım, anlatımımda Jungle Jim'e yer vermemem yanılgıya yol açmış. Nazik uyarınız ve katkınız için teşekkür ediyorum .

Son düzenleme:

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,895
5,229

Sayın ritvan ;

Evet ben de "Baytekin" adını hem de çizenin Paul Norris olduğunu okuyunca bir karmaşa yaşadım tıpkı
( https://www.cizgidiyari.com/forum/members/eankara.4827/ ) gibi.
Sayın ( abartman )'nın açıklamasına da teşekkürler...

Bandın sol başında önceki bölümlerin [ "GEÇEN KISIMLARIN HULASASI" ] özeti veriliyor.
Dikkatinizi çekti mi bilmem 2. bandın başındaki Özet neyin nesi !!!!!????

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...

ritvan

Onursal Üye
28 Eki 2009
677
15,866
Sayın ritvan ;

Evet ben de "Baytekin" adını hem de çizenin Paul Norris olduğunu okuyunca bir karmaşa yaşadım tıpkı
( https://www.cizgidiyari.com/forum/members/eankara.4827/ ) gibi.

Sayın ( abartman )'nın açıklamasına da teşekkürler...

Bandın sol başında önceki bölümlerin [ "GEÇEN KISIMLARIN HULASASI" ] özeti veriliyor.
Dikkatinizi çekti mi bilmem 2. bandın başındaki Özet neyin nesi !!!!!????

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...
Sayın dedo11 ,
2. bandın başındaki Özet

anlışlıkla basılmış ,selamlar.​