Ars Magna 01 - Bilmeceler

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,334
32,541
İzmir
Ars Magna 01 - Bilmeceler
0cdtl0v6tpyazps5g.jpg

x30ss3i4ut4bci15g.jpg
Lütfen Buradan İndirin​

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,120
6,553
Yine bir usta işi Fransız çizgi romanı , yine bir @orpa paylaşımı ! II. Dünya savaşı zamanı , acımasız Nazi kuvvetleri ve peşinde koşulan gizem nesnesi konulu çok film ya da çizgi roman yapılmıştır , Spirou'dan İndiana Jones'a oldukça geniş yelpazede bir çok macera kurgusu okumuş ya da izlemişizdir. Bu akşam ilk sayısını okuduğum Ars Magna , senaryosu ve de çizimleriyle , adeta film sahneleri izleme etkisi sağlayan renklendirmesiyle , usta kadrolu bir eser . Daha önce çalışmalarına rastlamadığım kadrodaki sanatçıların , akılda kalıcı pek çok sahneleri oluşturduğunu belirtmeliyim. Araba ve tren infilakı sahneleri başta olmak üzere , özellikle savaş zamanı meydan ya da iç mekan görünümlerinin , beni özellikle çizer Milan Jovanovic hakkında araştırmalar yapmaya kışkırttığını itiraf etmeliyim !! Çizgi roman alanında Sırp sanatçılardan Branislav Kerac başta olmak üzere pek çok sanatçıyı , Tarzan , Blek gibi tanıdık kahramanlarla hatırlıyorum . Ars Magna gibi B.D. türü çizgi romanlarda yine bir Sırp sanatçıyı çizer olarak görmek , hoş bir sürpriz oldu .Teşekkürler @orpa . Emeklerinizle okuduğumuz geçmişteki çizgi romanlar gibi , Ars Magna'da oldukça önemli bir eser , devamını ben de diğer dostlar gibi merakla bekliyorum.