Fables Tercüme ve Balonlama

mehmetkuc

Yeni Üye
24 Eki 2013
19
138
Selamlar,

Benimde çorbada tuzum olsun diyerek Fables adlı çizgiromanı çevirmeye başladım. Bu benim ilk yaptığım tercüme ve balonlama. O yüzden başlarda hatalar yapabilirim.
Görüş ve önerileriniz ile ileriki sayılarda bunları düzeltmeyi umut ediyorum.

Kısaca Konusu:
Çoğumuzun masallarını okuğumuz kahramanlar, masal dünyalarından kovulunca
günümüz New York şehrinde kendilerine ait yeni bir dünya kurmuşlar. Burayı da Fablşehri diye adlandırmışlar. Dünyada yaşayan insanlardan kendilerini gizleyip, kendilerine has bir yönetim sistemi kurmuşlar.

Her bölümde, Pamuk Prenses, yedi cüceler, domuzcuklar ve sindirella gibi bir çok masal kahramanının Modern Hayatta yaşadığı maceraları okuyacaksınız.

Bu romanın asıl kahramanı çoğu eski hikayede büyük kötü kurt olarak adlandırılan ama yaptığı kötülüklerin üzerine çizgi çekip, New York'da yaşayan sürgündeki halkına kanun hizmeti veren Şerif Bigby.

Umarım beğenerek okursunuz.
283988-9723-110323-3-fables.jpg

Buyrun 1. bölüm.

2.bölüm.

Saygılar ve selamlar,

************ Telif Hakları Nedeniyle Link Kaldırıldı***********

Moderatör tarafında düzenlendi:

tolgam

Çeviri & Balonlama
5 Mar 2011
230
607
Konusu İlginç görünüyor. Okuduktan sonrada bir yorum atarım. Teşekkürler :D

bazilisk

Yeni Üye
3 Nis 2009
46
43
öncelikle foruma hoşgeldiniz.
okudum ve beğendim. balonlama ve çeviri de güzel olmuş. font da güzel durmuş.
çirkin'in konuşması da başarılı olmuş.
devamını merakla bekliyorum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,557
28,792
İzmir
Vertigo çizgi romanlarını severim.
Bildiğimiz masal karakterlerinin çok farklı yorumu.
Büyüklere göre yapmışlar. Ben beğendim.
Biri gitti yüzotuzüç sayı kaldı. Yeni çalışmanı merakla bekliyorum.
Eline sağlık.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,372
142,078
Ben arşive aldım ama şöyle bir göz gezdirdim harika gözüküyordu, bilfiğim kadarıyla uzun soluklu bir çizgi olması lazım diye biliyorum, 2013 115 nci bölümde herhalde, ama haliyle bit yerlerden başlamak lazımki arkadaşımızı tebrik ederim.

Diğer bölümleride görmek ümidiyle. Saygılarımla.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,372
142,078
1 nciyi okuyamadan 2 nciyi arşive almakta varmış. Emeklerin için teşekkürler. Daha nice nice çevirilere.

lastsith

Yeni Üye
5 Eyl 2013
16
7
Ellerine sağlık tekrardan bu kaliteli seriyle bizi tanıştırdığın içinde teşekkürler. İnternetten yüksek çözünürlüklüsünü görmemiştim siz bulmuş ve Türkçeye kazandırmışsınız bile, bunun içinde ayrıca tebrikler.

arda19989

Yeni Üye
5 Ocak 2011
23
25
Wolf Among Us adlı oyuna bi başlıyım dedim sonra meğerse fables olduğunu görünce şaşırdım.